ВІДКРИТА ЛЕКЦІЯ ПРОФЕСОРА КАФЕДРИ НІМЕЦЬКОЇ ФІЛОЛОГІЇ, ДОКТОРА ФІЛОЛОГІЧНИХ НАУК МАЦЕНКИ СВІТЛАНИ ПАВЛІВНИ

09.09.2021 | 13:14

У понеділок 20 вересня 2021 року о 13 год 30 хв. відбудеться відкрита лекція професора кафедри німецької філології, доктора філологічних наук Маценки Світлани Павлівни з курсу «Актуальні проблеми сучасної філології» на тему «Інтермедіальність як парадигма літературознавства».
Лекція проводиться дистанційно на платформі Zoom.

Посилання:
Meeting-ID: 875 6850 0833
Kenncode: 662066

«Дигітальний поворот і наша сьогоднішня конвергентна культура особливо увиразнюють, що вже тривалий час визначає мистецький і медіальний ландшафт: факт, що мистецтва і медіа оперують не ізольовано, а завжди покликаючись на інші мистецтва і медіа. За сьогоднішнього стану справ зрозуміло, що ми маємо справу із динамічними медіальними плетивами зв’язків, із взаємодією і взаємним втручанням медіальних контекстів, із комплексними процесами обміну, трансформації, трансферу. На це націлені численні поняття, категорії і концепти, які останніми роками і десятиліттями з’являлися в контексті ширшого поля медійних зв’язків – частково передусім з огляду на актуальні феномени, констеляції і трансформаційні процеси, які спостерігаються зараз (наприклад, широко дискутоване тепер поняття медіальної конвергенції чи концепт трансмедіального розповідання), частково також через претензію осягнути медіальні зв’язки і плетива зв’язків синхронно і діахронно, тобто і в їхніх історичних вимірах, що засвідчує, наприклад, категорія ремедіалізації, а також категорія інтермедіальності» (Ірина Раєвські).