Враження студентки 3 курсу французької філології Анни Клещевнікової від літнього стажування у Франції

15.09.2022 | 17:00

Ще декілька сонячних та літніх спогадів від наших студентів, які з користю провели свої літні канікули. Клещевнікова Анна (3 курс французької філології) розповідає про своє літо.

Chaque année la Fédération d’échanges France -Ukraine propose aux étudiants de notre Université d’effectuer un stage pratique en France. J’ai obtenu cette chance cet été et c’était vraiment la meilleure décision de ma vie. « Les voyages forment la jeunesse” – c’est proverbe, qui m’a dit Marie, l’amie de ma famille d’accueil, l’une de soirée. Je l’ai bien rétenu, parce que il réflète mes ressentis à propos de ce stage, que je faisais à la Ferme Aubeurge de Puy d’Anché de 4 juillet à 1 septembre. J’ai appris à faire beaucoup de chose utiles pour la vie quotidienne, par exemple mettre la table correctement. À partir de premier jour à Sauzé-Vaussais, j’étonais de la diversité du travail intéressant et des gens très charmants. Le temps libre du travail je passais avec mes maitres du stage, Didier Ragot, Sylvie Ragot ,Nicolas Ragot et leurs amis. Ils m’ont montré les lieux touristiques très magnifiques. J’ai même joué au golf et j’ai nagé à l’Océan Atlantique. C’était impeccable! En plus, j’ai visité le Futuroscope. Tous les Français, avec lesquelles j’ai fait mes connaissances, aidaient toujours avec mes questions et tout expliquaient . On m’a dit que j’ai déjà eu un bon niveau du français en arrivant, parce que j’ai utilisé des synonymes et les mots compréhensibles. C’est pourquoi je veux dire merci à tous mes proffeseurs de l’Université Nationale Ivan Franko de Lviv! Et bien sûr je remercie les personnes, qui ont organisé ce stage, surtout Philippe Genet. Donc, des croissants, des fromages, des huîtres, des apéritifs, des bisous, de la calme – ce sont tous les mots, qui j’associe à la France depuis mon arrivée. Ce deux mois d’expérience extraordinaire ont réelement formé ma jeunesse.

Щороку Федерація обміну Франція-Україна пропонує студентам нашого університету можливість проходити практичне стажування у Франції. Я отримала такий шанс цього літа, і це було справді найкраще рішення в моєму житті. «Подорожі формують молодість» – це прислів’я, яке мені сказала одного вечора Марі, подруга родини, яка приймала мене закордоном. Я дуже добре запам’ятала його, тому що воно відображає мої відчуття щодо цього стажування, яке я проходила на фермі Puy d’Anché з 4 липня по 1 вересня. Я навчилася робити багато корисних речей для повсякденного життя, наприклад, правильно сервірувати стіл. З першого ж дня у м. Сози Восе, я була вражена різноманіттям цікавої роботи та приємними людьми. Вільний від роботи час я проводила з родиною, що приймала мене під час стажування: Дідьї Раго, Сільві Раго, Ніколя Раго та їх друзями. Вони показали мені неймовірно красиві туристичні місця. Я навіть грала у гольф і купалася в Атлантичному океані. Це було бездоганно! Крім того, я відвідала Futuroscope. Усі французи, з якими я познайомилася, завжди допомагали мені та все пояснювали. Мені сказали, що я добре володіла французькою мовою, ще коли я лише приїхала до Франції, тому що я  використовувала синоніми та зрозумілі слова. Тому я хочу подякувати всім моїм викладачам Львівського національного університету імені Івана Франка! І, звичайно, я дякую людям, які організували це стажування, особливо Філіпу Жене. Отже, круасани, сири, устриці, закуски, поцілунки, спокій – це всі слова, які у мене асоціюються з Францією з моменту мого приїзду. Ці два місяці надзвичайного досвіду справді сформували мою молодість.