Зустріч із Міністром-Радником Посольства Королівства Бельгії в Україні п. Мішелем Версалем

17.03.2021 | 14:00

З нагоди святкування Франкофонії 2021 Посольство Франції та Французький інститут України організували низку зустрічей між франкомовними студентами та дипломатами з країн-членів Міжнародної організації Франкофонії (OIF).

Одна з таких он-лайн-зустрічей відбулася 15 березня із студентами групи ІНФ-31: студенти підготували перелік запитань, очікуючи отримати відповідь представника дипкорпусу. Зустріч відбулася із Міністром-Радником Посольства Бельгії в Україні п. Мішелем Версалем. Дипломат цікаво та інформативно відповів на запитання, поставлені групою : Savezvous le taux de locuteurs francophones dans votre pays ? Est-ce que le français comme langue internationale peut avoir un rôle à jouer en tant qu’alternative culturelle et politique à l’anglais, surtout après le Brexit ? Est-ce que vous avez fait ou faites partie d’une association ? Si oui, de laquelle ? Quelle est sa mission ? Est-ce que les femmes sont-elles capables d’effectuer les mêmes tâches que les hommes ?.

Ось враження однієї з учасниць розмови Софії Далекої : Je voudrais tout d’abord vous remercier pour cette conférence et pour votre temps consacré. C’était une rencontre très intéressante et amusante. J’ai découvert beaucoup de choses nouvelles pour moi. En dehors de cela, il faut dire que c’était une conférence très optimiste, même si nous avons développé des sujets assez compliqués. Je suis très heureuse d’avoir cette opportunité de parler avec des francophones et très reconnaissante que vous organisez des événements pareils.

Насправді було приємно готувати цей захід, оскільки зустрічі з дипломатами високого рангу не відбуваються експромтом. Це відчули і студенти й поставилися до цього серйозно, з розумінням.

З іншого боку, набуваємо гарного досвіду на майбутнє. Доц. Демчук Н.М.