Зустріч з професоркою докторкою Уллою Фікс

13.03.2023 | 13:59

22 березня 2023 року о 17.00 відбудеться науковий семінар кафедри німецької філології Львівського національного університету імені Івана Франка. Продовжуємо розмову про текст як «спільне мовознавства і літературознавства» із професоркою докторкою Уллою Фікс (університет Ляпциґ, Німеччина) (Prof. Dr. Ulla Fix), авторкою численних праць з лінгвістики тексту, стилістики, семіотики, культури мови, лінгволітературознавства.

Тема доповіді проф. Фікс пов’язана із медіальністю і візуальністю тексту:

«Немовне текстів – предмет лінгвістики? Чи має значення те, як, за допомогою чого і де матеріалізовано текст?»

«Das Nichtsprachliche der Texte – Gegenstand der Linguistik? Spielt es eine Rolle, wie, womit und wo ein Text materialisiert ist?»

Ітиметься про письмо, типографію, фарби, лінії, зображення і місце видання.

«„R“ можна викарбувати у камінні, написати на папері, видряпати на корі, надрукувати фрактурою, бодоні, ґарамоном чи гельветикою, зовсім не впливаючи на його значення, його зв’язок із фонемою [r]. Вирішальною є тільки його відмінність… Усе інше належить до «матеріальності» знаку, яка хоч і є неодмінною для того, щоб взагалі уможливити виявлення значення, однак її специфіка нічого не додає до цього виявлення» (Я. Ассман, 1995).

Семінар відбудеться на платформі Zoom.

Zoom-Meeting beitreten

Meeting-ID: 815 0079 9791