Звіт про засідання підсекції світової літератури Звітної наукової конференції професорсько-викладацького складу факультету іноземних мов ЛНУ ім. І. Франка за 2022 рік

06.02.2023 | 12:23

Звіт про засідання підсекції кафедри світової літератури

02 лютого 2023 року відбулося засідання підсекції світової літератури звітної наукової конференції професорсько-викладацького складу факультету іноземних мов Львівського національного університету імені Івана Франка за 2022 рік. Для засідання, що було заплановане у форматі дистанційної конференції на платформі Microsoft Teams, були подані теми завідувача кафедри професора Мацевко-Бекерської Л. В., викладачів кафедри професора Бандровської О. Т., доцентів Варецької С. О., Кравця Я. І., Кушнір І. Б., Сенчук І. А., Тарасюк Я. П., асистента Коминської Н. І., аспірантів кафедри Гречешнюк О. О., Ніколенко К. С., Хоми В. І. Учасники засідання мали можливість попередньо ознайомитися з тезами доповідей. Керувала засіданням підсекції доц. Кушнір І. Б., яка привітала учасників засідання та ознайомила з порядком денним і регламентом роботи. Секретарем засідання виступила асист. Коминська Н. І. Викладачі та аспіранти кафедри взяли участь у формуванні збірника тез.

В ході засідання були виголошені та обговорені доповіді, що розкривають різні аспекти дослідження світової літератури, зокрема: доц. Варецька С. О. представила тему «Роль бренду в літературі (на прикладі творчості Сергія Жадана та Ґюнтера Ґрасса)»; доц. Кушнір І. Б. розкрила тему «Пані Боварі» Гюстава Флобера в інтермедіальному дослідженні: текст-фільм-вистава»; у доповіді доц. Тарасюк Я. П. розглянуті «Апокаліптичні мотиви в романі Бернара Вербера «Дзеркало Кассандри». Фрагменти наукових досліджень (дисертацій) були представлені в доповідях аспірантів кафедри: Гречешнюк О. О. на тему «Роль фотографії в німецькомовному генераційному романі кінця ХХ – початку ХХІ ст.», Ніколенко К. С. на тему «Казковий інтертекст у романі Люсі Мод Монтгомері «Енн із Зелених Дахів»: семантика, функції, динаміка», Хоми В. I. «Автобіографічна проза Майкла Ондатже: між автобіографією та Письмом про Себе».

Учасники засідання відзначили високий рівень доповідей, багатогранність наукових інтересів учасників конференції, що охоплюють питання дослідження класичної та сучасної літератури. Засідання підсекції світової літератури стало прикладом наукового спілкування та дискусій між учасниками. На завершення голова засідання доц. Кушнір Ірина Богданівна висловила подяку всім, хто зміг приєднатися, незважаючи на складні обставини роботи під час воєнного стану.