Звітна наукова конференція кафедри класичної філології

02.02.2024 | 10:28

1 лютого 2024 року у рамках роботи звітної наукової  конференції факультету іноземних мов відбулося засідання підсекції  класичної філології, на якому викладачі та аспіранти кафедри  представили результати власних наукових пошуків. Тематика доповідей була надзвичайно широкою: від аналізу найменувань дуба у індоєвропейських мовах (проф. Чернюх Б. В.) до вивчення старогрецької мови у Києво-Могилянській академії (доц. Домбровський М. Б.) та українських перекладів античних авторів (ас. Зубченко С. В.). У дослідженнях Доценти  Л.М.  Глущенко, Р.Л. Оліщук, Х. І. Куйбіда, ст. викладач Л. Р. Олійник, асистенти Н.З. Панчишин,  І. А. Романюк і  аспірантка Н. Б. Чернюх- Мацієвська звернулися до  питань латинської та грецької лексикології.  Аналіз античного підґрунтя граматичної та медичної термінології  у європейських мовах представили у  своїх дослідженнях  доценти Р. О. Домбровський, О. В. Сафроняк  та О. Г. Пилипів. Про окремі аспекти синтаксису латинської мови йшлося у доповідях доц. О. Ю. Назаренко та ст. викл. Н. Г. Ревак.  Доповідачі не оминули увагою і античну літературу, звернувшись до творчості Горація (доц. Савула А. М.) та античного роману (ас. Мокрівська М. Т.). Питання та коментарі, які супроводжували виступи учасників, були свідченням жвавого інтересу до представлених досліджень.