Центр італійської мови і культури

• Про підрозділ

02

Центр італійської мови і культури заснований 1 грудня 1997 р. у Львівському національному університеті імені Івана Франка відповідно до рішень Вченої ради (прот. № 6/10 від 29.10.1997) та ректорату (прот. № 8 від 10.12.1997).

У своїй діяльності Центр керується Статутом Львівського національного університету імені Івана Франка і “Положенням про Центр італійської мови і культури”.

Мовні курси: «Італійська мова і культура» (1997 -2005 рр.); «Поглиблений курс італійської мови з лінгвістичним та контекстуальним аналізом сучасних італійських письменників» (2005 р.); «Практичний курс італійської мови та країнознавства» (з 2006 р.).

З 2009 р. Центр є осередком сертифікації знань з італійської мови PLIDA (Progetto Lingua Italiana Dante Alighieri) у Західному регіоні.

Центр співпрацює з Інститутом італійської культури у Києві, за підтримки якого у Львові у 2008 р. було організовано фотовиставку «ЮНЕСКОІТАЛІЯ», у 2009 р. – презентації книг «Римська елегія» (у перекл. з лат. А. Содомори) та факсимільного видання «Псалтир Еґберта» (укладач д-р Клаудіо Барбері, Італія), примірник якого передано у фонд Наукової бібліотеки ун-ту.

За сприяння центру Львів.ун-т відвідали: Посол Італії в Україні Р. Брунетті-Ґоетц (2000 р.), Посол Італії в Україні П’єтро Джованні Доннічі (2009 р, директор Інституту італійської культури в Україні проф. Н. Франко Баллоні, відомий італійський мовознавець і літературний критик проф. П. Марко Бертінетто, проф. Перуджійського університету для іноземців М. Сільвестріні, письменник Дж.Кателлі, представник Міністерства економіки та європейської політики Італії проф. А. Челотто.

Стипендії

Центр інформує щодо можливостей навчання та стажування в університетах Італії за стипендіями, наданими МЗС Італії та іншими інституціями.

Відповідно до Угод про співробітництво між Львівським і Міланським університетами відбувається обмін студентами, викладачами, науковцями.

Міжнародна співпраця

Центр співпрацює з Інститутом італійської культури у Києві, Міланським Університетом (Università degli Studi di Milano), Перуджійським університетом для іноземців (Università per stranieri di Perugia), Товариством Данте Аліг’єрі (Рим), Регіональним Інститутом європейських студій у м.Порденоне (Фріулі Венеція Джулія, Італія).

Культурна діяльність

Тиждень італійської мови у світі – це міжнародна культурна подія, що відбувається кожного року у жовтні у всьому світі, за ініціативи Академії делла Круска у співпраці з Міністерством закордонних справ Італії та під патронатом Президента Італійської Республіки.

Вперше Тиждень відбувся в жовтні 2001 р. у рамках Європейського року мов, за ініціативи Франческо Сабатіні, на той час Президента Академії делла Круска (італ. Accademia della Crusca) .