17.01.2023 р. відбулося четверте засідання Міжнародного англомовного семінару «Перспективи світової літератури та компаративних культурологічних студій»

19.01.2023 | 15:29

Міжнародний англомовний семінар

«Перспективи світової літератури та компаративних культурологічних студій»

Perspectives of World Literature and Comparative Cultural Studies»)

Проблеми міфологічної свідомості, історичного минулого та сучасні виклики світу

17 січня 2023 року відбулося чергове засідання Міжнародного наукового семінару за участі студентів Saitama University (Японія), Полтавського національного педагогічного університету імені В. Г. Короленка, Львівського національного університету імені І. Франка. Цей захід став продовженням серії зимових студентських наукових семінарів «Perspectives of World Literature and Comparative Cultural Studies 2022-2023», що тривають протягом грудня 2022 р. та січня 2023 р.

У семінарі взяли участь науковці: доктор філологічних наук, Dean & Professor Susumu Nonaka (Saitama University), доктор філологічних наук, професор, завідувач кафедри світової літератури Ольга Ніколенко (ПНПУ імені В. Г. Короленка), доктор філологічних наук, професор, завідувач кафедри світової літератури Лідія Мацевко-Бекерська (ЛНУ імені І. Франка). Чотири групи студентів (Saitama University, ЛНУ імені І. Франка, ПНПУ імені В. Г. Короленка) представили наукові доповіді (з подальшим обговоренням іншими учасниками) англійською мовою.

Магістранти ПНПУ імені В. Г. Короленка Олександра Сирота, Аліна Петрусь і Анна Слинько представили доповідь на тему «Символіка природи у віруваннях українців». Вони розповіли про міфологічні уявлення українців щодо рослин, тварин, явищ природи.

Студенти Львівського університету запропонували звернутися до важливої і складної проблеми, що однаково турбує всіх нас незалежно від віку, освіти, країни, континенту, де ми живемо – йдеться про пандемії, про те, що не знає кордонів. Представляючи тему доповіді, доктор філологічних наук, професор, завідувач кафедри світової літератури Лідія Мацевко-Бекерська наголосила на тому, що ми вкотре маємо нагоду подякувати народові та урядові Японії за постійну та впевнену підтримку України. 12 січня 2023 року була підписана партнерська угода, за якою уряд Японії виділив 95 мільйонів доларів на відновлення України. Це зроблено за Програмою розвитку ООН (ПРООН) за участі Надзвичайного та Повноважного Посла Японії в Україні Кунінорі Мацудо, що ще раз підтверджує той факт, що весь світ стає одним спільним домом, у якому всі прагнуть миру, гармонії, впевненості в завтрашньому дні, тож тема пандемій (їхнього сприймання та відображення в мистецтві) є цікавою і важливою. Студенти групи ІНа-31с Львівського національного університету імені Івана Франка Юлія Апетик, Марія Тацинець, Марія-Анна Кудла, Євгенія Косана, Марія Бойків виголосили доповідь на тему «Пандемії та їх відображення в мистецтві», в якій розкрили різновиди пандемій у суспільстві на прикладі творів письменників різних країн (Дж. Орвелл, Д. Браун та ін.).

Детальніше…

Студенти Saitama University Ritsu Kosaka, Kaho Takenouchi у доповіді «Землетрус і мистецтво» розповіли про те, як природні катаклізми впливають на повсякденне життя японців і як тема землетрусу знайшла відображення в мистецтві від давнини до сучасності.

Студенти Saitama University Masato Iha, Urara Kiyomitsu представили доповідь «Бажання миру та його відображення у кінофільмі «Hacksaw Ridge». Вони висвітили питання історичного минулого, зокрема Другої світової війни. Японські студенти порушили чимало складних питань – різні точки зору на війну, прийняття реальності, пошук достовірності у творах мистецтва тощо.

Представлені наукові доповіді спонукали українських та японських студентів до жвавого обговорення. Дискусії будуть продовжені під час круглого столу, що заплановнаий на 31 січня 2023 р. для завершення серії засідань зимового студентського семінару «Perspectives of World Literature and Comparative Cultural Studies 2022-2023».