Міжнародний зимовий семінар «Perspectives of World Literature and Comparative Cultural Studies 2023-2024»

24.01.2024 | 20:10

23 січня 2024 р. відбулося чергове засідання в межах традиційного зимового семінару «Perspectives of World Literature and Comparative Cultural Studies 2023-2024» для студентів Saitama University (Японія), Полтавського національного педагогічного університету імені В. Г. Короленка, Львівського національного університету імені Івана Франка.

Організатори семінарів – Dean & Professor Susumu Nonaka (Saitama University), професор, завідувач кафедри світової літератури Полтавського національного педагогічного університету імені В. Г. Короленка Ольга Ніколенко, професор, завідувач кафедри світової літератури Львівського національного університету імені Івана Франка Лідія Мацевко-Бекерська.

Засідання семінару було присвячене темі «Катастрофи та їхні репрезентації в мистецтві».

Студенти Saitama University (Японія), Полтавського національного педагогічного університету імені В. Г. Короленка, Львівського національного університету імені Івана Франка зосередилися на актуальних і важливих сьогодні проблемах. Зокрема, студенти Saitama University представили дві доповіді. У першій з них розповіли про важливі етапи історії та культури Японії, про творчість окремих письменників, а також про наукові дослідження їхнього внеску в розвиток національної культури. Друга доповідь була присвячена творчості Тараса Шевченка, перекладам окремих творів японською мовою, а також особливостям сприймання художнього світу генія української культури.

Студенти Полтавського національного педагогічного університету імені В. Г. Короленка представили цікаву доповідь «Тема Другої світової війни в сучасній літературі», показавши актуальну проблематику боротьби і виживання людини в час війни. Була представлена творчість зарубіжних та українських авторів, зокрема, Ліни Костенко.

Студенти Львівського національного університету імені Івана Франка розповіли про трагедію Чорнобиля в сучасній історії України і світу, показали мистецькі інтерпретації (література, кіно) цієї події, проаналізували вплив масштабної техногенної катастрофи на життя та діяльність людей у різних куточках світу. Владислава Іванків (ІНа-45с) і Катерина Швороб (ІНа-45с) підготували надзвичайно цікаву змістовну презентацію доповіді, особливо привернувши увагу учасників засідання семінару до трагічних подій 2022 року, коли окупаційна армія розташувалася в Рудому лісі в районі аварії та викопувала численні траншеї для подальшого просування й захоплення території України. Таким чином, Владислава і Катерина ще раз наголосили на руйнівній ролі Чорнобильської трагедії для всього світу, а також на особливій небезпеці через порушення зони відчуження довкола епіцентру вибуху. Розповідь про одну з найбільших техногенних катастроф сучасності дала можливість вкотре повернутися до трагічних подій Великої визвольної війни України.

Всі доповіді викликали жваве зацікавлене обговорення учасників засідання. Студенти висловлювали коментарі щодо почутого й побаченого, задавали питання, обмінювалися враженнями.

Зимовий студентський семінар триває.

презентація “Чорнобильська катастрофа крізь призму постмодерністичної літератури та кіно”