Oнлайн літературний вечір “Творчість Одиссеаса Елітиса”

15.11.2021 | 19:34

З нагоди святкування національного свята Греції – Дня «ОХІ» 3 листопада 2021 викладачі та студенти кафедри класичної філології взяли участь в онлайновому літературному вечорі, присвяченому творчості лауреата Нобелівської премії Одиссеаса Елітиса. Цього року виповнюється 110 років з дня народження поета. Головною подією вечора стала презентація першого повного українського перекладу поеми «Пісня героїчна та скорботна по молодшому лейтенантові, що загинув у Албанії», здійсненого доцентом кафедри загального мовознавства, класичної філології та неоелліністики Київського національного університету імені Тараса Шевченка Савенком Андрієм Олександровичем. Ветеран італо-грецької війни 1940-41 рр., О. Елітис розкриває перед читачем власний досвід початку Другої світової війни і, говорячи про масштабні речі, такі, як мир і війна, життя та смерть, у центр поеми поміщає людину та складність її вибору. Після завершення вечора відбулась невелика дискусія, що стосувалася творчості О. Елітиса, українсько-грецький літературних зв’язків та перспектив викладання новогрецької мови в Україні.