Всеукраїнська наукова конференція: „Переклад в Україні (1991–2021): тенденції, напрямки та соціополітичні виклики”

15.10.2021 | 19:38

ШАНОВНІ КОЛЕГИ!

Маємо честь запросити Вас взяти участь у Всеукраїнській науковій конференції:

„Переклад в Україні (1991–2021): тенденції, напрямки та соціополітичні виклики,

яка відбудеться 8-9 листопада 2021 року.

Конференція щорічно вшановує пам’ять видатного українського філолога, академіка АН ВШ України, дійсного члена НТШ, засновника і довголітнього завідувача кафедри кафедра перекладознавства і контрастивної лінгвістики імені Григорія Кочура – професора Роксолани Зорівчак. Цьогорічну конференцію присвячено питанням перекладу та перекладознавства, що виявилися актуальними в останні три десятиліття в Україні. Очікуються доповіді як у рамках цієї теми, так і поза нею.

На конференції передбачаються наступні секції:

1. Світова література в Україні: рецепція, інтерпретація, переклад.
  2. Видавничий ринок перекладної літератури та суспільна інституціоналізація перекладу в Україні.
  3. Інтерсеміотичний переклад і мультимодальність в культурному просторі України. Сфера локалізації в Україні.
  4. Агентність в українському перекладі.
  5. Галузевий переклад: пріоритетні напрямки та вектори розвитку.
  6. Сфера усного перекладу: формування ринку послуг та консолідація професійної спільноти.

Доповідь на конференції – 20 хв., обговорення –  10 хв.

Для участі в конференції просимо надіслати до 30 жовтня 2021 року заповнену анкету (бланк анкети додається) та анотацію доповіді.

Конференція відбуватиметься у змішаному форматі.

Передбачається публікація матеріалів конференції у наступному випуску наукового збірника “Іноземна філологія”.

Вартість публікації та вимоги щодо оформлення матеріалів повідомимо учасникам в наступному інформаційному листі.

Анкети просимо надсилати на електронну пошту Наталії Василівни Цоби natalia.tsoba@lnu.edu.ua

Завантажити інформаційний лист